Πραγματοποιήθηκε χτες, Σάββατο 18 Ιουνίου, στους δρόμους του κέντρου της Αθήνας η παρέλαση του Athens Pride 2022 με κεντρικό σύνθημα «Άνευ Όρων». Χιλιάδες κόσμος συμμετείχε στην ημέρα υπερηφάνειας της Αθήνας για να γιορτάσουν και να διεκδικήσουν ίσα δικαιώματα και ορατότητα χωρίς προϋποθέσεις και αστερίσκους. Άνευ Όρων.
Φωτογραφίες: Εβίτα Παρασκευοπούλου
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/287332372_1076772829589452_4316598661276567016_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/287888765_3179540449031017_6306498945454425275_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/287954966_1120633595464735_5442219712319151115_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288012685_1664987353857960_5449445972926447554_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288099290_561001338975078_6155179802543578868_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288333618_553987879502846_4879212423602280272_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288461833_580148730110073_2346755542212124920_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288502219_421423776570815_8029663781157451953_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288509777_1393390651088306_7781850171161877834_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288529190_563526105363215_5307039024577495049_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288640765_1443750389371304_660014422036141741_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288663515_530732615337350_519256789680589047_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288922309_421581796521893_6154992456899516034_n-820x547.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/287907182_1192655424824904_6777620688409678328_n-820x547.jpg)
Φωτογραφίες: Χρυσούλα Πατσού
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/287749859_472693794615696_758915508484459678_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/289065976_598944594803214_5640299921336473316_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/287815436_762239051473566_6563827017159691407_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/287837869_349866390595995_915139188886464380_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288223179_1062563151017985_6738768773794879477_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/287867117_685751705852546_7821432873283181298_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/287880793_332921298865078_6646239095192034844_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288208629_7904494399575540_6799179605244902761_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288235367_2229988770498281_648460769860402238_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288428515_470469868084227_6336613612946035493_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288207123_5395389693856602_5368150293748988164_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288451855_592836908838858_2771794318930525162_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288454860_812549200130409_7273852533187718585_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288660572_716709102866014_169124980462847293_n-820x548.jpg)
![](https://cdn77.pressenza.com/wp-content/uploads/2022/06/288675586_1352727128546864_5850776769715262563_n-820x548.jpg)